Yeni süper meyve Aronia!

satılık aronia fidesi

Yüzyıllardır Amerikan yerlileri tarafından kullanılan Aronia meyvesini keşfedin!

En geç 3 yılda ameyve alınır. Fidanlar çalı türüdür. Hastalanmazlar.

Fidanların dibinde ot olmayacak gübre ve suyu verilecek başka bir şeye ihtiyaç yoktur. Türkiye'nin her yerinde üretilebilir. 5000m2 dikilen aronia fidanları ile üreticimiz, marmelad reçel üreterek ciddi bir gelir elde edebilir.

Aronia, vücudumuzda bulunan ve hücrelere zarar veren serbest radikallere karşı etkili antioksidanlar açısından oldukça zengin bir süper meyve. Bu antioksidan maddelerin bazı kanser türelerine, kardiyovasküler rahatsızlıklara, kronik iltihaplanmalara, karaciğer bozukluklarına ve pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.


aronia fidan satışı


Ayrıca aronia fidesi bazı kanser ve kalp hastalığı ile mücadelede iyi olduğu bilimsel araştırmalar yapılmıştır ve aronia fidesi ve meyvesi antioksidanları yüksektir.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi araştırmasında, Aronia bitkisinin doğadaki en güçlü antioksidan maddelerden biri olduğunu belirterek, bitkinin içerdiği mineral ve vitaminlerin yanı sıra birçok hastalığa karşı koruyucu etkisi olduğunu kaydetti.

"Geçen 10 yıl içerisinde 13 önemli klinik çalışma yapılmıştır. Bu çalışmalarda tıpta birçok alanda yararlı olabileceği konusunda kanıtlar elde edilmiştir. Bu 13 çalışmanın 5 tanesi metabolik sendrom üzerine 3 tanesi diyabet, hipertansiyon üzerinedir. Polonya'da yapılan bir çalışmada antioksidan etkileri nedeniyle kan hücreleri üzerine yararlı etkileri gösterilmiştir. Yine İngiltere'de yapılan bir çalışmada beyin tümörlü hücre kültürlerinde oldukça yararlı etkileri saptanmıştır"

aronia Bitkisi


1 DÖNÜME 700 ADET DİKİLİR

Aronia meyvesinin yararları var mı ?

Araştırmalar aronia fidanının verdiği meyveler , mürverdeki, yaban mersini, kızılcık, ahududu, böğürtlen, erik, kiraz, muz, portakal, elma ve armut gibi diğer meyvelerden 7 katı fazla antioksidan güce sahiptir göstermiştir. Çalışmalar antioksidanlar, kanser, kalp hastalığı, inflamasyon, şeker hastalığı, bakteriyel enfeksiyonlar ve insanlarda nörolojik hastalık riskini azaltmaya yardımcı olduğunu göstermiştir. Onlar da yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Buna ek olarak, şaşırtıcı bir aroniaberry güçlü bileşenleri tespit edilmiştir:

  • Dolaşım işlevi, solunum ve sindirim sistemlerini geliştirmek
  • Gastrit hasarın önlemek
  • Hücre zarı hasarı ve DNA parçalanması kalp hücrelerini korumak
  • Kimyasal hasara karşı karaciğeri korumak
  • Vücudu kanserli hücrelere karşı korumak
aronia_fidan_satis.jpg